További engedélyek szükségesek

Almás-kacsamelles wrap

Elkészítési idő
30
perc
Elkészítési idő
10
perc
Sütési idő

Összetevők

Hozzávalók 4 db tortillához:

  • 2 db kacsamellfilé
  • 2 fej vöröshagyma
  • 2 ek. olaj
  • 5 gerezd fokhagyma
  • 250 g alma
  • só, bors
  • 2 ek. méz
  • 1 tk. fahéj
  • 200 g jégsaláta
  • 250 g tejföl
  • 2 ek. sriracha szósz
  • 4 db nagyobb tortillalap
  • 200 g cheddar lapkasajt

Elkészítés

01

A kacsamelleket hideg serpenyőbe rakjuk a bőrös felükkel lefelé, és közepes lángra kapcsolva elkezdjük sütni. Ez azért fontos, hogy szépen süljön a bőre. Mikor ropogósra sült a bőre, megfordítjuk és bedobjuk a 170 fokra előmelegített sütőbe 10 percre.

02

Közben elkezdjük az almás chutney-t is, amihez cikkekre vágjuk a vöröshagymát és elkezdjük pirítani az olajon egy lábasban. Közben sózzuk és hozzádobjuk a finomra aprított fokhagymagerezdeket. Mikor megkaramellizálódott, beledobjuk a felkockázott almát, majd magasabb lángra kapcsolunk és tovább pirítjuk. Mehet rá a méz, a bors és a fahéj, majd alacsonyabb lángon főzzük 10 percig.

03

A jégsalátát vékony csíkokra vágjuk. A tejfölt kikeverjük a srirachával, sózzuk és borsozzuk.

04

A megsült kacsamelleket pihentetjük egy vágódeszkán, majd vékony csíkokra vágjuk.

05

Kiterítjük a tortillalapot, megkenjük a tejföllel, rászórjuk a jégsalit, mehetnek rá a kacsamellszeletek, erre az almachutney, végül egy-egy szelet cheddar. Szorosan feltekerjük, majd körbepirítjuk egy serpenyőben. Kettévágjuk és még melegen tálaljuk.

megosztás